Halloweenská soutěž

Autor: Simona Šulcová <sulcovas(at)seznam.cz>, Téma: Soutěže, Vydáno dne: 19. 10. 2008

halloween

 

Napiš strašidelnou báseň nebo napínavý příběh a pošli na email: sulcovas@seznam.cz nebo přímo odevzdej ve školní družině. Nejlepší budou odměněni a jejich práce uveřejněny na těchto stránkáchŽe nevíš, co napsat, kde začít? Jeden příběh pro inspiraci přece nemůže uškodit. Takže se pohodlně posaď.....bojíš se?????? Já také, jestli ti to pomůže...Tak  už konečně začni číst....

Muž bez tváře

Jednou v podvečer, když jsem neměla nějak zrovna moc dobrou náladu, jsem se šla projít.Nevšímala jsem si kolemjdoucích, nevnímala kopce, zatáčky, aleje stromů…..a najednou vidím…..lesy. Lesy tmavé a tajuplné. Že by to bylo tou tmou? Byla jsem vystrašená. Nezbývalo mi ale nic jiného, než vstoupit do těchto lesů….
Najednou se přede mnou objevil muž. Muž, který hned na první pohled vypadal nějak divně, zvláštně. Ano, uvědomila jsem si, vždyť ten muž nemá tvář! Byl to stín? Přízrak? Nevím….Určitě to ale byl člověk. Člověk ale jiný, cizí, kterého jsem nikdy neviděla ani neznala…
Ten neznámý stál přede mnou a kolem něj se pomalinku ploužil pes. Pes, který ani jednou nezaštěkal. Jen hlavu měl skloněnou k zemi…jakoby něco nebo někoho hledal….Ale proč? Oba mlčeli. To ticho bylo děsivé a nekonečné. Zdálo se mi, že i stromy přestaly vyhrávat svou krásnou šumivou melodii. ..
Najednou prosvitl hustým lesem paprsek slunce, já hrůzou na chvíli zavřela oči a když jsem je otevřela…všechno zmizelo. Úplně všechno…Utíkala jsem tedy co nejrychleji z toho hrozného a děsivého místa a v hrůze přemýšlela, co se vlastně stalo, co jsem viděla….
Nikdo mi neuvěří, ale já pravdu znám a moc dobře vím…. Ten muž neměl tvář!
 
Tak co? Báli jste se? Nemějte strach,...i když…někdo u nás právě zvoní….musím jít otevřít…………………………………………………ááááááááááááááááááááááááááá!!!!!!!!!!!!!!!!